SYSTEM GTF #16 – FAZA TWORZENIA SZANSY STRZELECKIEJ: CZĘŚĆ III

W sytuacji, gdy rywal zdążył się przeorganizować i nie ma możliwości zagrania przez „10” można wykreować przestrzeń aby to właśnie zawodnik nominalnie na tej pozycji (10) znalazł się w sytuacji…

CZYTAJ DALEJ

SYSTEM GTF #15 – FAZA TWORZENIA SZANSY STRZELECKIEJ: CZĘŚĆ II

Kolejną opcją pozwalającą minąć pierwszą linię rywala jest sytuacja, w której odpowiednio obserwując pole gry zawodnik na pozycji nr 6 wbiega w wolne przestrzenie…

CZYTAJ DALEJ

SYSTEM GTF #14 – FAZA TWORZENIA SZANSY STRZELECKIEJ: CZĘŚĆ I

Trzecią fazą jaka występuje w grze jest faza tworzenia szansy strzeleckiej, zwana również fazą penetracji czy fazą…

CZYTAJ DALEJ

SYSTEM GTF #14 – FAZA KONSOLIDACJI: CZĘŚĆ IV

Trzecim wariantem stosowanym w ustawieniu 1-4-2-3-1 jest ustawienie środkowych pomocników w trójkącie różni się ono od ustawienia z jednym defensywnym pomocnikiem tym…

CZYTAJ DALEJ

SYSTEM GTF #13 – FAZA KONSOLIDACJI: CZĘŚĆ III

Kolejnym wariantem jest ustawienie asymetryczne 7 i 11 mamy tu do czynienia z wejściem do strefy tworzenia szansy strzeleckiej 8 lub 10…

CZYTAJ DALEJ

SYSTEM GTF #12 – FAZA KONSOLIDACJI: CZĘŚĆ II

Kolejną fazą występującą w trakcie meczu w odniesieniu do strefy boiska jako miejsca toczącej się gry jest faza konsolidacji. W tej fazie rozpoczynamy przygotowanie do..

CZYTAJ DALEJ

SYSTEM GTF #11 – FAZA KONSOLIDACJI: CZĘŚĆ I

Kolejną fazą występującą w trakcie meczu w odniesieniu do strefy boiska jako miejsca toczącej się gry jest faza konsolidacji. W tej fazie rozpoczynamy przygotowanie do fazy tworzenia..

CZYTAJ DALEJ

SYSTEM GTF #10 – BUDOWANIE ATAKU: CZĘŚĆ IV

W ustawieniu 1-4-1-4-1 budowanie ataku przebiega praktycznie identycznie jak w klasycznym ustawieniu 1-4-3-3. Zmiana tego ustawienia z klasycznego znajduje jedynie różnice w..

CZYTAJ DALEJ

SYSTEM GTF #9 – BUDOWANIE ATAKU: CZĘŚĆ III

W ustawieniu 1-4-2-3-1 mamy do czynienia z dwójką defensywnych pomocników, co determinuje ich wahadłowy sposób poruszania się, przez co właśnie na nich spoczywa w dużej mierze..

CZYTAJ DALEJ

MOTORYKA #3: ODŻYWIANIE MŁODEGO PIŁKARZA

Jedzenie stanowi podłoże, na którym wyrasta nasz zawodnik, oraz z którego czerpie energie do treningów. To oczywiste, jednak czasem nie da się nie odnieść wrażenia, że powiedzenie „jesteś tym co jesz” spowszedniało..

CZYTAJ DALEJ

SYSTEM GTF #8 – BUDOWANIE ATAKU – CZĘŚĆ II

W obrębie systemu 1-4-3-3 wyróżniamy następujące ustawienia. 1-4-3-3 z jednym defensywnym pomocnikiem czyli tzw. „ustawienie klasyczne”, 1-4-2-3-1 z dwójką defensywnych pomocników..

CZYTAJ DALEJ

SYSTEM GTF #7 – BUDOWANIE ATAKU: CZĘŚĆ I

Rozpatrując fazę budowania ataku musimy zdać sobie sprawę jak istotne znaczenie ma ona przy wyborze naszego sposobu prowadzenia gry. Kiedy chcemy kontrolować mecz poprzez..

CZYTAJ DALEJ

SYSTEM GTF #6 – MOCNE I SŁABE STRONY USTAWIENIA 1-4-3-3

Jakość gry w fazie obrony zależy od twoich skrzydłowych i bocznych obrońców. Oni wyznaczają to jak skuteczni będziemy w tej fazie. Jeżeli zawodnicy podejmą decyzję o..

CZYTAJ DALEJ

SYSTEM GTF #5 – MOBILNOŚĆ W USTAWIENIU 1-4-3-3

Przy wyborze ustawienia ważne jest by umiejętnie go scharakteryzować uwzględniając jego zalety jak i wady. Ustawienie 1-4-3-3 z punktem z tyłu jest..

CZYTAJ DALEJ

MOTORYKA #2: ZWINNOŚĆ CZY SZYBKOŚĆ ZMIANY KIERUNKU RUCHU?

W tej odsłonie naświetlimy temat zwinności: co, jak i dlaczego, natomiast w kolejnym poście wrócimy do tematu mobilności i stabilności z dodaniem paru praktycznych filmików instruktażowych..

CZYTAJ DALEJ

SYSTEM GTF #4 – NA CO ZWRÓCIĆ UWAGĘ PRZY WYBORZE USTAWIENIA?

Wybór ustawienia musisz zacząć od znajomości tego jakimi ustawieniami można grać. Mówiąc 1-4-3-3 możemy mówić o rodzinie ustawień, do której należą cztery ustawienia, a mianowicie..

CZYTAJ DALEJ

SYSTEM GTF #3 – MENTALNOŚĆ OFIARY CZY ZWYCIĘZCY?

Kontynuując poprzedni rozdział przygotowaliśmy przykładowy opis stylu gry. Nie jest on wyrocznią, a przykładem myślenia jednego z trenerów. Moją wizją jest prowadzenie..

CZYTAJ DALEJ

MOTORYKA #1: PIRAMIDA PRZYGOTOWANIA MOTORYCZNEGO

Podstawy treningu motorycznego oparte są o zasady neurofizjologii ludzkiego ciała. Zrozumienie pracy ciała w trzech płaszczyznach, w każdym wykonywanym ruchu jest istotne, dlatego..

CZYTAJ DALEJ

SYSTEM GTF #2 – DOBIERAJ STYL GRY JAK MOURINHO LUB VAN GAAL

Posiadasz już podstawową wiedzę o tym jak buduje się wizję gry twojej drużyny bądź akademii. Czas na wdrożenie teorii w praktykę…

CZYTAJ DALEJ

SYSTEM GTF #1 – JAK ZBUDOWAĆ SWOJĄ WIZJĘ GRY?

Na blogu Grupy Trenerów Futbolu będziemy umieszczać cykliczne artykuły z zakresu taktyki. Przedstawimy zasady taktyczne, w oparciu o ustawienie 1-4-3-3, oraz pokażemy budowę Wizji Gry, którą..

CZYTAJ DALEJ